Варіант 3: Придбати нове обладнання
Придбати нові пристрої з вже встановленою Windows 11 — це досить очевидне рішення. Нове обладнання буде гарантовано сумісним із найсучаснішим програмним забезпеченням та функціями безпеки.
Однак цей варіант може бути витратним та не підійде організаціям із обмеженим бюджетом. Однак, якщо ви плануєте придбати нові пристрої, виникає наступне питання: купувати комп'ютер зі штучним інтелектом чи без нього?
Купівля комп'ютера зі штучним інтелектом
Хоча комп'ютери з ШІ передбачають передові технології та розширені можливості, є декілька обмежень, які варто врахувати перед покупкою.
Комп'ютери з ШІ часто дорожчі через наявність в них передових компонентів, таких як нейронні прискорювачі, високопродуктивні центральні та графічні процесори. Це може бути серйозною інвестицією для організації з обмеженим бюджетом.
Окрім того, організаціям, які розглядають можливість придбання комп'ютерів з ШІ, необхідно визначитися ще з одним питанням: обирати пристрої на платформі ARM (наприклад, Qualcomm Snapdragon) чи на X86 платформі (наприклад, від Intel або AMD)?
Хоча комп'ютери з ШІ на Snapdragon мають в цілому вищу продуктивність порівняно з аналогами на базі Intel і AMD, у них є й певні недоліки. Для запуску x86-застосунків на процесорах Snapdragon часто необхідна емуляція, наприклад, Prism на комп'ютерах Copilot+. Однак емуляція може призвести до зниження продуктивності, а деякі функції емульованої ОС не завжди сумісні з обладнанням.
Хоча у випадку з багатьма популярними бізнес-програмами ситуація покращується, цього не можна сказати про спеціалізовані або нішеві застосунки, якими користуються багато компаній.
Незважаючи на ажіотаж навколо комп'ютерів зі штучним інтелектом, багато організацій мають труднощі з пошуком негайного практичного застосування для них. Переваги комп'ютерів з ШІ не будуть повністю реалізовані, доки програмне забезпечення та застосунки з ШІ не стануть мейнстрімом. До цього часу «першопрохідці» можуть опинитися у ситуації, коли їхні пристрої матимуть недостатні технічні характеристики, і доведеться купувати їх двічі впродовж звичайного циклу оновлення.
Купівля комп'ютера без штучного інтелекту
Хоча може здаватися, що комп'ютери без штучного інтелекту є оптимальним варіантом для заміни завдяки їхнім простим технічним характеристикам та сумісності з широким спектром програмного забезпечення, необхідно думати про перспективу — адже термін служби пристроїв, як правило, становить від 3 до 5 років.
А оскільки комп'ютери з ШІ та програми для них продовжують розширюватися як за масштабом, так і за призначенням, вони ймовірно стануть основним варіантом вибору для багатьох користувачів. Це може означати, що комп'ютери без ШІ стануть менш сумісними з новим програмним забезпеченням та оновленнями, що може призвести до їхнього застарівання.
Коротше кажучи, якщо для бізнесу ви купуєте комп'ютери без ШІ, вам може знадобитися оновлення до ПК зі ШІ раніше, ніж ви розраховуєте, що знову ж таки може призвести до того, що ви заплатите двічі.